top of page

Yeni Türkiye Partisi

Ahmet Reyiz Yılmaz

ary3 copy.jpg

Liderimiz

Uzun yıllardır yurtdışındaki ticari faaliyetleri ile tanınan Yeni Türkiye Partisi Lideri Sn. Ahmet Reyiz Yılmaz, şimdiye kadar hiçbir iktidar ile çıkar anlaşması yapmamış, hiçbir dönemde devlet kaynaklarını kullanmamış ve memleketimize uzun yıllardır yüksek döviz gelirleri sağlamış olan bir vatan sever, bir Türk sevdalısıdır.

Ahmet Reyiz Yılmaz Kimdir?

90’lı yılların başında Marmara ve çevre bölgelerde inşaat işleri ile ticari faaliyetlerini sürdüren Sn. Ahmet Reyiz Yılmaz; bu dönem sonrasında aile şirketinin yurtdışı girişimlerini yönetmek amacı ile bir çok çalışmaya imza attı. Ekonomist ve Orta Doğu Uzmanı olan Sn. Ahmet Reyiz Yılmaz;  orta doğu ve çevresinde “İsrail’de kalan son Osmanlı” olarak bilinmektedir. Yılmaz, İsrail’deki tarihi Türk Vali Konağı’nı aslına uygun biçimde restore ettirmiş, yeniden Türk Bayrağı’nı astırmış ve Türk Büyükelçiliği’ne teslim etmiştir. 

 

Başarılı ticaret yaşamına, Orta Doğu’nun en yüksek ticaret merkezi olan Azreili Tower gibi projeleri sığdıran Yılmaz; Polonya, Romanya, Rusya, İsrail gibi bir çok ülkede projelerini üretmeye devam etmektedir. 

 

Aynı zamanda bir çok akademik çalışma ve araştırmayı da yaşamına sığdıran Sn. Ahmet Reyiz Yılmaz; Türk İslam davası üzerine eserler üretmekte ve bu davanın baş savunucusu olarak yakın çevresi ile birlikte tam bir adanmışlık göstermektedir.  Kendi kaleminden çıkan “Bir İbrahim Kavgası, Türk İslam Davası” adlı kitabı da bu yola ışık tutmakta ve Muhafazakar Yükseliş Partisi tarafından lider doktrin olarak kabul edilmektedir.

Yeni Türkiye Partisi

Başka Bir Seçenek Var!

Ülkemizin yakın geçmişteki yolculuğu, geri dönülemez yaralar açmış ve ekonomiyi tüm vatandaşlarımız açısından çıkmaz bir yola sürüklemiştir. 

 

YTP olarak ilk amacımız; faizsiz, vergilerin azaltıldığı, üretimin tüm gücüyle artırıldığı çalışkan ve güçlü milletimizi yeniden ayağa kaldırmaktır. 

 

Güçlendirilmiş Bir Başkanlık Sistemi, Kuvvetler Ayrılığı 

Yüce Türk Milleti; YTP ile birlikte başkanlık sisteminin aslında nasıl uygulanması gerektiğini görecek, kuvvetler ayrılığının tüm yönetim kadrolarında benimsenmesi ile birlikte çarkları sorunsuz işleyen ve dünyaya örnek olacak yönetim sistemi ile tanışacaktır. 

 

Varlığımızın Teminatı: Anayasamız 

Binlerce yıldır bu topraklarda kök salmış olan ulusumuz ve Türkiyemiz, son yüz yıldır Atamızın emanetini kesin çizgilerle çekilmiş olan maddeler ile güvence altında tutmaktadır. İşte tam da bu sebepten ötürü anayasamızın ilk 4 maddesi katiyen değiştirilemez ve değişmesi teklif dahi edilemez. 

 

Parlementer sisteme geri dönmek, batılı güçlerin ekmeğine yağ süreceği gibi, içerideki düşmanların da güç kazanmasına yol açacaktır. YTP, başkanlık sistemini kilit noktalarından onararak devam ettirmeyi amaçlamaktadır.  

bottom of page