top of page

Yeni Türkiye Partisi

Genel Başkan

EnginYilmaz.jpeg

Engin Yılmaz

1977 de Ordu İli Kumru ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kumru’da tamamladı. 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 2004 yılında kısa dönem olarak vatani görevini tamamladıktan sonra aynı yıl içerisinde iş hayatına atıldı.

Bir GSM devi olan Turkcell’de yönetici olarak çalışmaya başladı. Uzun yıllar bu sektörde çalıştıktan sonra 2009 yılında Uluslararası büyük bir şirkette kariyerine devam etti.

Aynı dönem içerisinde hayatına yeni bir anlam kazandıran siyasete adım attı.

 

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti kurucu üyesi oldu. Partideki azimli çalışmaları sonucunda Genel Sekreterlik göreviyle ödüllendirildi. 2011 Genel Seçimlerinde Milliyetçi ve Muhafazakar Parti Ordu ili 1.sıra milletvekili adayı oldu.

 

Bu görevi layıkıyla tamamladıktan sonra istifa edip yeni bir yüz ve yeni bir parti olan Muhafazakar Yükseliş Partisi Kuruluşuna öncülük ederek Parti Meclis kararı ile Genel Başkan unvanı ile siyasi hayatını devam ettirmektedir.

 

Orta derece İngilizce bilen Engin Yılmaz evli, bir çocuk babasıdır.

Yeni Türkiye Partisi

Başka Bir Seçenek Var!

Ülkemizin yakın geçmişteki yolculuğu, geri dönülemez yaralar açmış ve ekonomiyi tüm vatandaşlarımız açısından çıkmaz bir yola sürüklemiştir. 

 

YTP olarak ilk amacımız; faizsiz, vergilerin azaltıldığı, üretimin tüm gücüyle artırıldığı çalışkan ve güçlü milletimizi yeniden ayağa kaldırmaktır. 

 

Güçlendirilmiş Bir Başkanlık Sistemi, Kuvvetler Ayrılığı 

Yüce Türk Milleti; YTP ile birlikte başkanlık sisteminin aslında nasıl uygulanması gerektiğini görecek, kuvvetler ayrılığının tüm yönetim kadrolarında benimsenmesi ile birlikte çarkları sorunsuz işleyen ve dünyaya örnek olacak yönetim sistemi ile tanışacaktır. 

 

Varlığımızın Teminatı: Anayasamız 

Binlerce yıldır bu topraklarda kök salmış olan ulusumuz ve Türkiyemiz, son yüz yıldır Atamızın emanetini kesin çizgilerle çekilmiş olan maddeler ile güvence altında tutmaktadır. İşte tam da bu sebepten ötürü anayasamızın ilk 4 maddesi katiyen değiştirilemez ve değişmesi teklif dahi edilemez. 

 

Parlementer sisteme geri dönmek, batılı güçlerin ekmeğine yağ süreceği gibi, içerideki düşmanların da güç kazanmasına yol açacaktır. YTP, başkanlık sistemini kilit noktalarından onararak devam ettirmeyi amaçlamaktadır.  

bottom of page